sağlık-sıhhat-afiyet

sevgili blogcu ve ziyaretçi arkadaşlarım.kısa olmasını umduğum ayrılığımız beklediğimden biraz daha uzun sürsede nihayet aranızdayım. 12 nisan da bursa ya gitmemizle başlayan sağlık maceramızın, kayınvaldemin 24 nisanda bursadevlethastanesi nde geçirdiği başarılı kalça ameliyatıyla 1. etabı tamamlanmış oldu.oldukça ağır bir ameliyattı ve hastamızın ayağa kalkmasıda uzun zaman aldı.hastanede 2 haftayı aşkın bir zaman kaldıktan sonra,  bursa da oturan kızlarımızın yanındada 2 hafta kalarak hem onlarla hasret giderdik.hemde hastamızın yolculuğa hazır hale gelmesini bekledik. 20 mayısta nihayet sinop a döndük. evdeki nekahat dönemimizi de, kayınvaldemin (biraz nazlı olsada) yürüyüş egzersizleri ile geçirip 2. etabıda başarı ile bitirmeyi umuyoruz.bursa da kaldığımız sürede bizi hiç yalnız bırakmıyan,her konuda destek olan,ordaki eş,dost,hısım,akraba mızın,gerek bizzat yanımızda, uzaktakilerinde telefonla bu sıkıntılı dönemimizi oldukça hafiflettiğini söylemek istiyorum.herkese birkerede buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

oldukça zor ama başarılı geçen ameliyatı gerçekleştiren bursa devlet hastanesi ortopedi uzmanlarından dr.tayfun açıkgöz e ve servisteki sağlık personeline özverilerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.(hastaneden genel işleyişi,temizlik,yemek konularında da çok memnun kaldığımızı belirtmeliyim.) özellikle,durumumuzdan kaynaklanan tedirginliğimizi daha ilk baştan bize verdiği güvenle bertaraf eden, karamsar ve evhamlı bir yapıya sahip olan kayın valdemin nerdeyse güle oynaya ameliyata gitmesini sağlıyan

ortopedi uzmanı tayfun acikgoz  e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

en sonda bloğumu sahipsiz bırakmadığınız,yokluğumda mesaj ve iyi dileklerinizi yazdığınız ve moral verdiğiniz için siz sevgili arkadaşlarım.hepinize çok çok teşekkür ederim.

hastabakıcı görevim bi süre daha devam edeceğinden blog faaliyetlerimi kısıtlamak zorundayım ama merak etmeyin.daha sonra sizlerle paylaşacağım naçizane birikimlerim olacaktır.

bu arada hasta bakmanında eğitim ve beceri gerektirdiğinin tecrübe ile öğrenmiş olduğumu sizerle de paylaşmak isterim.özellikle ilk günlerde ameliyatlı bi hastaya bakmanın bilgisizlikle bir kat daha zorlaştığını söylemeliyim.geçen yıl ilçemizdeki halk eğitim kurslarının kayıt anonsları yapılırken hasta ve yaşlı bakım kursu diye bir kurs olduğunu duymuştum.ilginç ama gereksiz bir kurs olduğunu düşünmüştüm ilk duyunca.oysa ne kadar yanılmışım.kendi hasta ve yaşlısına bakan bir toplum olarak böyle bir eğitim almanın öyle bi dönemde hayatımızı çok kolaylaştıracağını düşünüyorum şimdi.imkanı olanların kursa gitme fikrine sıcak bakmalarını özellikle tavsiye ediyorum.herkese sağlık,sıhhat afiyet dilerim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !